موسس سایت و هدف از تاسیس آن؟

برو به صفحات قدیمی

من کی هستم؟ تاریخ تهیه: 1342/02/04

soleimani من رسول سلیمانی هستم متولد 1342 هستم مدرک کارشناسی ارشد ایمنی شناسی از دانشگاه شهید دکتر بهشتی گرفته ام و دکتری میکروبیولوژِی دانشگاه آزاد قبول شده ام و یک ترم خوانده ام اما بنابه دلایل شخصی از تحصیل انصراف داده ام.
از سال 1367 با مدرک فوق دیپلم علوم آزمایشگاهی به استخدام بهداشت و درمان تبریز درآمده ام و سپس مدرک دوره کارشناسی علوم آزمایشگاهی را در سال 1375 از دانشگاه تبریز گرفته ام و در سال 1379 از دوره کارشناسی ارشد ایمونولوژی قبول شده ام و تا اردیبهشت سال 1376 در استخدام وزارت بهداشت بوده ام. پایان نامه کارشناسی ارشد من در رابطه با استفاده از آجوانت پوسته ویبریوکلرا برای افزایش اثربخشی واکسن ژنی برای مقابله با لیشمانیا بود که برای انجام آن چندین سال در انستیتو پاستور تهران در بخش آنفلوانزا مشغول به تحقیق بودم و بعد به صورت مامور تا اردیبهشت 1387 در انستیتو مشغول به کار بوده ام.
بخشنامه کلانشهرها باعث شد که من مجبوز شوم اداره را ول کنم و برای خودم کار کنم. ترجمه کتاب "فلوسایتومتری اصول و روش ها" اولین کار من بعد از این اتفاق بود که به عنوان یک کتاب رفرانس برای دانشجویانی که کار تحقیق آنها با فلوسایتومتری همراه است درآمده است. سپس کارهای گرافیکی کتاب "ژنتیک آنتی بادی ها" نوشته دکتر عقیل تبارملاحسن به من محول شد و به تدریج، به کمک دوستان و همفکران به کارهای ترجمه تخصصی متون پزشکی و نوشتن مقاله و پایان نامه و کمک های نرم افزاری به دانشجویان در راه مانده و اعضای هیئت علمی پرداختیم. لازم است یادآوری کنم که من کار ترجمه متون علمی را از دوره کارشناسی در سال 1375 شروع کرده بودم ولی به صورت تفننی و برای رضایت دل دوستان ترجمه می کردم اما از سال 1387 مسیر زندگی ایجاب کرد که ما از این توانایی خودم بهره مادی نیز ببریم.
کار نوشتن مقاله ISI را با نوشتن مقاله یکی از دانشجویان دکترای ایمونولوژی در سال 1387 آغاز کردم و چاپ و انتشار بی دردسر آن مشوقی شد برای من که در این زمینه نیز تجربیات بیشتری کسب کنم تا بتوانم به دانشجویان کمک کنم.
به تدریج تبلیغات دهن به دهن و تبلیغات درج شده در سایت باعث شد دانشجویان کار نوشتن پایان نامه و مقاله را به ما محول کنند و سرمان شلوغ بود تا اینکه بیماری کورونا سر رسید. تعطیلی دانشگاه ها و درس و مشق، بازار ما را کساد کرد و وضعیت اینترنت بعد از کورونا نیز مزید برعلت شد. تا اینکه فرصتی بدست آوردیم تا پروژه های شخصی خودمان را دنبال کنیم و بروز کردن سایت اینترنتی (یعنی همین سایت) نیز یکی از پروژه های معوقه بود که موفق شدیم آن را شروع کنیم.
درج نام مقالاتی که برای دانشجویان و اعضای هیئت علمی نوشته ام به خاطر حفظ اسرار مشتری امکان پذیر نیست اما اگر نام مرا (رسول سلیمانی استیار) در کتابخانه ملی جستجو کنید متوجه میشوید که کارنامه پرباری دارم و در این مدت حداقل 25 دانشجوی کارشناسی ارشد و دکتری را با موفقیت به مرحله دفاع رسانده ام.
در اداره مرا هندی من handyman می نامیدند چون هر کس مشکلی در تحقیق یا در کار با کامپیوتر داشت می رفتم و با تلاش های خودم آن را برطرف می کردم به طوری که خیلی ها من را مهندس خطاب می کردند. کلا همه دوستانم مرا به دلیل اینکه حلال مشکلات هستم می شناسند سرم درد میکند برای حل مشکلاتی که به نظر میرسد لاینحل هستند. در هنگام تحصیل در دوره راهنمایی معمولا از دانش آموزان تست هوش می گرفتند و در آن زمان همکلاسی هایم به من خبر دادند که من نفر اول هوش در استان آذربایجان شرقی شده ام البته هوش ارتباط مستقیم با حواس بینایی شنوایی و سایر ادراکات دارد و الان که سن من به 60 رسیده هوش و حواس زیادی نمانده و بنابراین ادعای باهوش بودن ندارم اما ذاتا آدم سخت کوشی هستم و وقتی با مشکلی مواجه میشوم رها نمی کنم و آنقدر می جنگم تا مشکل را حل کنم.

حالا، چرا این حرف ها را به شما می نویسم؟

منظور خاصی ندارم می خواهم بگویم دانشجویان عزیز، اگر در کار تحقیق و یا انتشار نتایج تحقیق به مشکلی برخوردید ما در کنار شما هستیم. اگر در ترجمه و فهم و احیانا نقد مقالات انگلیسی مشکل دارید می توانید روی کمک ما حساب کنید.
در دوره ای که در مرکز به عنوان دانشجو مشغول به تحقیق بودم یک مقاله دانلود کرده بودم و قسمتی از روش کار آن مقاله را نمی فهمیدم دنبال استادی می گشتم که معنی درست آن قسمت را از متن انگلیسی بفهمد و به من توضیح دهد اما هرگز نفهمیدم!!!! (ببخشید خیلی خیلی محافظه کارانه توضیح دادم که به کسی برنخورد). از سال 1387 کار اصلی من ترجمه است. ترجمه مقاله برای نوشتن پایان نامه و پروپوزال و ترجمه مقاله برای نوشتن مقاله.