Keywords: pps to ppt, ppsx to pptx, How to edit a pps or ppsx file?, How to convert a pps file?, How to modify a pps file?

Solutions:

1. Open PowerPoint program then from the file menu select Open and then search for your pps file to open.

2. Right click on pps file and select New

چگونه فایل های PPS را ویرایش کنیم؟

بسیاری از دوستان ایمیل زده و مطرح کرده اند که یک فایل پاورپوینت از اینترنت گرفته اند و میخواهند آن را باز کرده و اصلاح کنند اما نمی توانند!  اولا اگر دقت کنید فایل پاورپوینت نیست بلکه Powerpoint slideshow هست چون پسوند آن pps یا ppsx میباشد. در حالت معمول پس از آنکه فایل پاورپوینت خود را با برنامه Powerpoint ساختید و انیمیشن های لازم را اعمال کردید میتوانید فایل خود را با پسوند pps یا ppt یا pptx ذخیره کنید. فایل هایی با فرمت pps در اینترنت زیاد هستند. برای مشاهده این فایل ها کافی بر روی نام آن دوبار کلیک کنید و به صورت تمام صفحه باز خواهند شد. اگر کلید Esc را فشار دهید فایل خودبخود بسته خواهد شد. بنابراین، اگر شما بخواهید چنین فایلی را باز کرده و ویرایش کنید یا مطلبی را یا اسلایدی را از آن بردارید چه کار باید بکنید؟

خیلی ساده است.

برای اینکار اول برنامه پاورپوینت را فرا بخوانید (روی شورتکات در منوی استارت کلیک کنید). سپس از منوی file گزینه Open را کلیک کرده و پنجره را به مسیری که فایل pps در آنجا قرار دارد راهنمایی کنید. فایل pps را انتخاب کرده و Ok کنید. فایل pps در پنجره معمولی Powerpoint باز میشود. حال میتوانید آنرا ویرایش کنید یا هر اسلایدی را خواستید کپی کنید و حتی میتوانید آن را با پسوند معمولی ppt ذخیره کنید. چگونه؟

پس از آنکه فایل pps را با برنامه پاورپوینت باز کردید از منوی file گزینه Save as را کلیک کنید و از منوی کرکره ای Save as Type پسوند ppt یا pptx را انتخاب کنید و در محل مناسبی ذخیره کنید.

راه دیگری نیز برای باز کردن فایل pps در پنجره پاورپوینت وجود دارد. روی فایل pps کلیک راست انجام داده و گزینه new را کلیک کنید با این گزینه فایل pps به صورت قابل ویرایش باز خواهد شد.

بخیل بودن، خسیس بودن، خودخواه بودن به مقام و درجه و سواد ربطی ندارد.
بسیاری از اساتید و هنرمندان برای فایل های خود رمز می گذارند. در این صورت وقتی شما فایل pps را به روش ذکر شده در بالا باز می کنید از شما پسورد خواهد خواست و چون شما پسورد ندارید فقط می توانید فایل را به صورت Read olny باز کنید. در این صورت شما قادر به ویرایش فایل نخواهید بود و حتی کپی کردن از روی اشیای موجود در صحنه نیز غیرممکن است. چیکار باید کرد؟ تنها راه فقط کرک کردن پسورد است که آنهم نرم افزار می خواهد و وقتگیر است و تازه، معلوم هم نیست که موفق باشد.
اما اگر کپی تصویری از اسلایدها می تواند نیاز شما را بر طرف کند برای یادگیری این ترفند به آدرس زیر بروید.
عکسبرداری از صفحه مانیتور

می بخور منبر بسوزان مردم آزاری نکن

موفق باشید

شماره تماس 09362976920

 

دفتر ترجمه ، تاليف و نشر استيار
(سليماني)

s_rasoul@yahoo.com